Nakličovacie misky

Hlinená nakličovacia súprava vytvárajúca prirodzené prostredie pre naklíčenie semienok. Umožňuje pohodlné a rýchle nakličovanie. Súprava pozostáva zo štyroch poschodí, ktoré sú položené na seba, takže sa dajú ľahko rozobrať.

Semienka sa vkladajú do stredných dvoch misiek, ktoré sú neglazúrované a dierkované, čo umožňuje semienka ľahko opláchnuť vodou a hlinené steny udržiavajú vlhkosť. Misky so semienkami stačí opláchnuť ráno a večer. Najspodnejšia miska je glazúrovaná, aby zadržala vodu, ktorá kvapká po opláchnutí semienok zo stredných misiek a taktiež slúži k prvotnému namáčaniu semienok. Najvrchnejšia časť je glazúrovaný poklop, ktorý ochraňuje pred vyparením vody a zabezpečuje optimálne zátišie, čím semienka pri klíčení zosilnia ťahajúc sa za svetlom v štrbinkách.
   

K nakličovacej súprave je priložený základný návod na nakličovanie jednotlivých druhov semienok, obilnín a strukovín, doba namáčania a doba nakličovania. Nakličovacie misky sú vyrobené na Slovensku, ľudové ornamenty na glazúrovaných častiach sú jedinečné, ručne maľované, každá miska je iná.