5. NEEM

Po tisíce rokov ľudia hľadajú prostriedky na upevnenie svojho zdravia a k vyliečeniu rôznych ochorení v prírode, pomocou liečivých rastlín.

Asi žiadna iná rastlina sa viac nepriblížila definícii všelieku ako nimba - tropický vždy zelený strom pôvodom z Indie (lat. Melia azadirachta). Všetky časti stromu majú liečivé účinky. Z tohto dôvodu naše výrobky obsahujú ako listy, olej tak aj kôru, aby boli dosiahnuté maximálne účinky. Objavte silu nimby.

Nimbová kozmetika je z ekologicky pestovanej nimby. Všetky prípravky sú založené na prírodnej, prevažne bylinnej báze. V Indii, kde sú suché letá a páli horúce tropické slnko, sa stalo tradíciou užívať nimbovu kozmetiku. Nimbový olej rýchlo uľaví suchej pokožke, pretože sa do nej ľahko vstrebáva, pomáha hojiť jej poškodené vrstvy a umožňuje udržať jej prirodzenú rovnováhu. Tieto vlastnosti umožňujú nimbe obmedziť tvorbu vrások, a to tým, že pomáhajú koži udržovať jej pružnosť. Nimba dokáže liečiť poškodenie kože spôsobené ultrafialovým žiarením, a tiež dokáže aj predchádzať predčasnému starnutiu pokožky. 

Vedci sa domnievajú, že práve vďaka vysokému obsahu mastných kyselín v nimbovom oleji sú prípravky z neho účinné pri liečbe ochorení kože, nevynímajúc plesňové ochorenia, psoriázu a ekzémy. Pri chorobách dutiny ústnej ako je napríklad paradentóza sú mikroorganizmy, ktoré sa vyskytujú v zapálených ďasnách, rezistentné voči penicilínu i tetracyklínu, ale nie sú odolné voči antibakteriálnej rastline ako je nimba, Nimbový olej má tiež účinky lubrikačné, antikoncepčné, protivírusové a imunostimulačné, a preto pomáha obom partnerom prežiť si bezpečný sex bez obáv z otehotnenia a choroby.