Manuka med

... darované prírodou, overené vedou a potvrdené recenziami. Med je pre svoje blahodarné účinky využívaný už dlhé stáročia po celom svete. Manuka Med má mimoriadne antibakteriálne vlastnosti, ktoré pôsobia vysoko preventívne proti rôznym ochoreniam.

Med je pre svoje blahodarné účinky využívaný už dlhé stáročia po celom svete. Manuka Med má mimoriadne antibakteriálne vlastnosti, ktoré pôsobia vysoko preventívne proti rôznym ochoreniam.

Tento med napomáha pri regenerácií buniek, zmierňovaní zápalových ochorení, žalúdočných vredoch a optimalizuje trávenie. Regeneračné a hojivé vlastností manuky boli využívané už pôvodnými obyvateľmi Nového Zélandu - Maurmi. V maurskom preklade znamená manuka "cítim sa dobre". Jedným z prekladov pôvodného názvu manuky, ktorý veľmi dobre charakterizuje tento jedinečný produkt dodnes, je aj "zabíjač baktérií a plesní".

Manuka med sa získava z nektáru kvetov rastliny Leptospermum scoparium (Manuka) nachádzajúcej sa len na Novom Zélande. Ide o jediný druh medu, ktorého obsah prirodzene sa tvoriacej látky metylglyoxal je niekoľko násobne vyšší v porovnaní s bežným medom. Výsledkom 30 ročného výskumu je fakt, že práve metylglyoxal je najdôležitejšia zložka, ktorá stojí za jedinečnosťou Manuka medu.

Manuka med